»Kullanıcı: »Şifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / İşletim Sistemleri ve Donanımlar / Pc sorunları ve çözümleri 2


Pc sorunları ve çözümleri 2:
Yazdı:  27 Jan 2006 23:35
31) Web sitemde menü düğmelerinin üzerine gidildiğinde rengin değişmesini İstiyorum. Bunu nasıl yaparım?
    Bunun için _JavaScript, Flash, DHTML gibi pek çok farklı teknik kullanılabilir:,
http://javascriptkit.com/script/cutindex23.shtml adresinde bu konuyla ilgili yazılar bulabilirsiniz. Daha kolay bir yol, gereken kodu görsel olarak üretebileceğiniz araçları kullanmaktır. Bu araçlar arasında JavaScript kullanarak renk değiştiren düğmeler hazırlayabileceğiniz ve ücretsiz olan Mouseover Button Wizard ( http://www.mobw.net/ ) sayılabilir. Dreamweaver, FrontPage ya da Fireworks gibi web geliştirme araçlarında da bu özellik yerleşik olarak bulunmaktadır.

32) Bazı AVI dosyalarını Media Player ile açmaya çalıştığımda, codec sunucusuna bağlanmaya çalışıyor ve bağlansa bile dosya türünün desteklenmediği mesajını veriyor. Filmi arkadaşımın sisteminde izleyebilmiştim. Sorun nedir ve nasıl çözebilirim?
    Windows Media Player bazı açık kaynak kodlu, özellikle de Mpeg4 varyantı codec bileşenlerini desteklememe eğilimi gösterdiğinden, sözkonusu AVI dosyalarını çalıştırmaz. Bunu yapmak için ilk olarak AVI dosyası üzerine sağ tuşla tıklayarak özelliklerine gözatın ve hangi codec bileşeni ile kodlandığını öğrenin. Daha sonra bir arama motorunda codec ismini aratabilir ve sisteminize kurabilirsiniz.

33) İnternet'e nasıl daha hızlı bağlanabilirim?
    Su anda birçoğumuzun kullandığı 56K modemler dışında, Türkiye'de İnternet'e daha hızlı bağlanmanızı sağlayan seçenekler var. Kiralık hat, maliyetleri nedeniyle ev kullanıcısına uygun olmadığını belirtelim. Kablo TV , ADSL, uydu ve ISDN üzerinden hızlı İnternet'e sahip olmak mümkün.

34) ADSL üzerinden İnternet'e bağlanmak için ne yapmalıyım?
    ADSL teknolojisiyle İnternet'e bağlanmak için  http://www.ttnet.net.tr/  adresinin ADSL den, bulunduğunuz yerde Türk Telekom'un ADSL hizmeti verip vermediğini kontrol edin. Bulunduğunuz yerde ADSL hizmeti veriliyorsa bile, 'port'lar dolu olduğunda Türk Telekom'dan beklemeniz gerektiği cevabını alırsınız.

35) ISDN nedir?
    ISDN, Integrated Services Digital Network kelimelerin baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. ISDN ile ses, görüntü ve veriler sayısal olarak birleştirilip aynı hat üzerinde taşınması sağlanır. Tasıma işlemi sayısal olarak yapıldığı için hata oranı düşük, ama kaliteli bir iletişim yöntemi olarak tanımlayabiliriz. Türk Telekom'un ISDNBRI ve ISDN PA olmak üzere iki farklı ISDN hizmeti var. ISDN Basic Rate Interface, 2 adet 64 Kbit'lik bilgi kanalı içerir. ISDN Primary Access'deyse, her biri 64 Kbit'lik olan 30 bilgi kanalı bulunuyor. ISDNBA, evlerin ve küçük ofislerin İnternet'e hızlı ve sorunsuz bağlanması için kullanılabilir. Ama öncelikle, http://www.ttnet.net.tr/  adresinin ISDN den bağlı bulunduğunuz telefon santralinin ISDN desteğinin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

36) Uydu ile İnternet'e bağlanmak iyi bir çözüm mü?
    1998 yılında, Türkiye'ye ilk defa getirilen uydu sistemlerini test etmiştik. Testlerimizde bu sistemle saniyede 400 Kbit'lik hıza ulaşmıştık. Uydu sistemi, dosya indirmede çok işe yaramasına karşın, yasal düzenleme gereği PC'nizden İnternet'e giden bilgiyi 56K modemle iletmeniz gerekiyor. Bu da, sizin modem ve telefon hattından kurtulmanızı engelliyor. Birkaç ay içinde, yasaların değişmesiyle
İnternet'e giden ve İnternet'ten gelen bilgiyi uyduyla taşımak mümkün olabilecek. Bu tür sistemlerin, ADSL ve KabloNet olmayan her yerde kullanılması da hızlı internet isteyenleri memnun edecek bir gelişme.

37) Yüklediğim bir yazılımı kaldırırken hata veriyor ve ne yapsam Program Ekle/Kaldır listesinden silemiyorum.
    Yazılımları kaldırılırken bu gibi hataların oluşmasının nedeni kayıt defterindeki yanlış girişler, yazılımın kurulum kayıt dosyasının okunamaması ya da veri kaybı olabilir. Registry ayarlarından bu yazılıma ait girişi kaldırmak mümkün olsa da, System Mechanic http://www.iolo.com/ gibi bu işi yapabilecek yazılımları kullanmak daha güvenli bir seçenektir, ilk olarak yazılımın bulunduğu klasörü silin. Sonra da System Mechanic'in System sekmesi altındaki Remove Invalid Uninstall Information ile geçersiz girişleri kaldırabilirsiniz.

38) Arşivimde farklı codec bileşenleri ile kodlanmış Avı dosyalarım var. Hepsinin aynı formata çevirmek istiyorum. FlaskMpeg ile bunu yapabilir miyim?
    FlaskMpeg, adından de belli olduğu gibi MpegAvi kodlaması için tasarlandığından, AVI dosyalarını yeniden kodlama konusunda çok işinize yaramayacaktır. Farklı codec kodlamasına sahip AVI dosyalarını yeniden kodlamak için birçok yazılım bulunsa da, VirtualDub isimli aracı kullanmanızı tavsiye ederim. http://www.virtualdub.org/ adresinden en son sürümünü indirebileceğiniz bu yazılım, AVI formatının yanında Mpeg1 (.mpeg;.dat; .mpv gibi) dosyalarını da işleyebilir. FileOpen video file altından filmi seçtikten sonra Video ve Audio sekmeleri altından sıkıştırmada kullanılacak codec seçimi ve gerekli ayarları yapmalısınız. Sonuç olarak yine File sekmesi altından save as AVI ile kodlamaya başlayabilirsiniz.

39) Web sitemi arama motorlarına kaydetmek istiyorum. Her birine ayrı kayıt yaptırmak ömür Törpüsü. Bu işi en kolay nasıl yapabilirim?
    Bu işi profesyonel olarak yapan firmalar olsa da, genelde ücret talep ederler, işe web sitenizi www.altavista.com'a kaydetmekle başlayın. Kayıt işleminin sonunda, sayfada Featured Sponsor başlığının alt bölümünde '25+ Search Fngines FREE!' isimli bir buton göreceksiniz. Bu linki kullanarak http://www.ineedhits.com/ sitesinden web sitenizi belli başlı tüm arama motorlarına ücretsiz kayıt ettirebilirsiniz.

40) Mpeg dosyalarım AVI'ye çevirmek istiyorum. Ne gibi araçlara ihtiyacım var?
    Bu işlem için en yaygın kullanılan ve en uygun yazılım FlaskMpeg'dir. http://www.flaskmpeg.net/ adresinden indirebileceğiniz bu kodlama aracı ile Mpeg dosyalarını AVI formatına çevirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Open sekmesi altından kodlamak istediğiniz Mpeg dosyasını seçip, Select Output Format altından AVI Output seçeneğini işaretleyin. Bu seçeneğin hemen altında bulunan Select Output Modüle ile codec bileşenini seçebilir ve ses kodlama ayarlarını değiştirebilirsiniz. FalskMpeg, sisteminizde yüklü olan tüm codec bileşenlerini kullanarak kodlama yapabileceği için, seçenek yelpazesi oldukça genişleyebilir.

41) Warez sitelerindeki popup'ları yüzünden bayılmak üzereyim. Bu sayfaların açılmasını nasıl engellerim?
    Bunun iki yolu var. tiki bu küçük reklam canavarlarını açmamak ya da otomatik olarak kapatmak için kullanılan yazılımlar. Bunlar arasında Popup Killer AdsGone http://www.adsgone.com/ ,
PopupDummy!,  http://www.dummysoftware.com/ ve AdDelete http://www.bykeyword.com/downloads/software-0/download-768.html   sayılabilir, ikincisi de lE'nin internet ayarları üzerinden engellenecek sitelerin adreslerini elle girmek. Bunun içinse Araçlar-İnternet Seçenekleri altından Sınırlanmış Siteler'e girin. Burada popup sitelerinin adreslerini girdiğinizde bir daha sizi rahatsız edemeyeceklerdir.

42) Türkçe ses sentezi yapabilen, bir başka deyişle Türkçe okuyan bir yazılım arıyorum. Nereye bakmalıyım?
    Bu işi yapabilen bazı yazılımlar olsa da, her zaman mükemmel diksiyon beklemek hayal kırıklığı yaratabilir. Diksiyonu bozuk ama sayıları mükemmel okuyan Voice isimli küçük bir yazılımı http://www.tahribat.com/ adresinden indirebilirsiniz. Türkçe ses sentezleme üzerine daha profesyonel örneklerden biri olan Geveze ise http://www.gvz.com.tr/ adresindedir. Geveze ücretsiz olmasa da, sitede bir deneme sürüşü yapmak mümkün.

43) Windows 98 kurulum CD'sinin içeriğini sabit diske kopyalayarak kurulum yapabiliyorum. Windows XP'yi sabit disk üzerinden kurmam mümkün mü?
    Evet, bunu yapmak olasılık dâhilinde, ilk olarak Windows XP kurulum CD'si içindeki İ386 klasörünü sabit diske kopyalamakla işe başlayın. Daha sonra sistemi Windows 98 başlangıç menüsünden DOS komut satırına düşecek şekilde açın. I386 klasörüne geçerek winnt32.exe yazın ve enter'a basın. Windows XP Setup başladığında, bulunduğu klasör ismini isteyecektir. Bu satırda I386 klasörünün yerini (C:\i386 gibi) belirtip devam ettiğinizde, kurulum başlayacaktır. Sabit disk üzerinden yapılan kurulumların bir diğer avantajı da daha kısa sürmeleridir.

44) İkiye bölünmüş sabit diskimdeki C: sürücüsünde Windows 98 kuruluydu. Daha sonra Windows XP'yi D: sürücüsüne kurdum sonradan 98'i elle sildim. Sistemi başlattığımda benden olmayan Windows 98 ile XP arasında seçim yapmam isteniyor. Bundan nasıl kurtulurum?
    Bu oldukça kolay. Bilgisayarım simgesi üzerine sağ tuşla tıklayın ve Özellikler'e girin. Gelişmiş sekmesi altındaki Açılış ve Kurtarma butonunu tıklayın. Açılan pencerede Sistem Açılışı altında Düzenle seçeneğini göreceksiniz. Bu butonu tıkladığınızda Notepad ile boot.ini dosyası açılacaktır. Burada Windows 98 ile ilgili satırı silerseniz, sistemi başlattığınızda işletim sistemi seçimi yapma ekranının belirmediğini göreceksiniz.
Dikkat! Boot.ini dosyasını bozarsanız, sisteminiz açılmayabilir.

45) Sistemimde Windows 98 ve Süse Linux kullanıyorum. Linux'u kurarken LlLO'yu MBR'ye yazdırmıştım. Linux'u kaldıracak olsam MBR'yi eski haline nasıl getirebilirim?
    Sistemi Windows 98'den açarak F8 ile başlangıç seçeneklerine girin ve DOS komut satırına geçin. Fdisk /mbr yazarak Enter'a bastığınızda MBR eski haline gelecek ve sistem eskiden olduğu gibi Windows 98 ile açılmaya başlayacaktır.

46) Bir CD'ye dosyalarımı yedeklemiştim. CD yazdıktan sonra hala bos yer olduğundan, daha sonra üzerine başka dosyalar da kopyaladım. Fakat CDROM sadece ikinci partide yazdığım dosyaları görüyor. Eski dosyalara ulaşmak için ne yapmalıyım?
    Görünüşe göre CD üzerinde birden fazla ya da farklı formatta 'track'ler oluştuğu için CDROM sadece son yazılanı görüyor. Windows Explorer altından ilk yazılan dosyalara ulaşmak imkânsızdır. Bu dosyaları görmek ve kopyalamak için üçtincü parti bir yazılıma ihtiyacınız var. Bu yazılımlar arasında http://www.isobuster.com/ ISOBuster'ı tavsiye edebiliriz. Hatalı ya da yanlış formatta yazılmış multisession CD'lerin içindeki tüm veriye erişim sağlayan bu küçük yazılımı http://www.isobuster.com/ adresinden indirebilirsiniz.

47) Web sitemde kullanmak için hareketli gif dosyaları yaratmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
    Hareketli gif hazırlamak için en kullanışlı yazılımlardan biri Ulead Gif Animator 5.0'dır.
http://www.ulead.com/ adresinden indirebileceğiniz bu yazılım, sadece hareketli gif hazırlamakla sınırlı değil. Bu araçla düzenlenebilecek ve web sayfalarında kullanılabilecek animasyonlar için desteklenen biçimler arasında exe dosyaları, avi ve Flash da bulunuyor.

48) MP3 dosyalarımı düzenlemek (Kesmek, yapıştırmak ve islemek) istiyorum. Bunu MP3 dosyalarını wav ya da başka formata çevirmeden nasıl yapabilirim?
    MP3 kodlama ve çalma yeterliliği olan bir ses işleme yazılımına ihtiyacınız var. Bu yazılımlara en güzel örneklerden biri Sonic Foundry Soundforge 5.0 olacaktır. Soundforge 5.0 ile açtığınız ve düzenlediğiniz MP3 dosyalarını istediğiniz hemen her formatta (.mov, .iff, .pca, .wav, .rm, .asf, .pca gibi) kaydetmeniz mümkün olacaktır. Yazılımı http://www.sonicfoundry.com/ adresinden indirebilirsiniz.

49) Windows XP'nin hata raporlama özelliğinden bezdim. Hemen her program hatasında acılan bu pencereyi nasıl sayısal cennete yollarım?
    Microsoft'un bu çok tartışılan aracı, Internet'e her zaman bağlı olmayan sistemlerde çok işe yaramadığı gibi, sıkıcı olabiliyor. Hata raporlamayı kapatmak için Bilgisayarım simgesi üzerine sağ tıklayarak Properties'e girin. Buradaki seçenekler arasında Advanced'i seçtiğinizde geçilen pencerenin sağ alt bölümünde Error Reporting butonunu göreceksiniz. Butonu tıkladığınızda karşınıza çıkacak seçeneklerden 'Disable error reporting'i seçerek Apply'ı tıkladığınızda sorun kalmayacaktır.

50) Şu anda bir CD yazıcım yok. Elimdeki CD'leri daha sonra yine CD'ye kopyalamak üzere sabit diskimde saklamak istiyorum. Fakat kopyaladığım onca dosya ve klasörle uğraşmak istemiyor, hatta isin içinden çıkamaz hale gelmekten çekiniyorum. Ne yapmalıyım?
    Elinizde bir CD yazıcı olmasa bile, Ahead Nero http://www.ahead.com/ ya da Easy CD Creator gibi yazılımlar bu konuda çok işinize yarayacaktır. Bu yazılımlarda CD kopyalamayı seçtiğinizde, CD'yi sabit diske tek parça bir 'image' dosyası olarak kopyalayabilirsiniz. Bu yolla hem dosya sayısı azalacak, hem de image dosyalarını istediğiniz bir zaman kolaylıkla CD'ye aktarabileceksiniz. Eğer bu image dosyalarının içeriğini değiştirmek ya da içinden bir dosya almak isterseniz, 46. çözümde adı geçen IsoBuster yazılımını kullanabilirsiniz.
Yazdı:  10 Aug 2006 19:48
iyi günler benim sorunum : bilgisayarın bitürlü mikrofona görmememsi . masaüstündeki sağ alt köşede duran ses ayarı kısmında bi türlü mikrofon çıkmıyor herşey çıkıyor(ana ses ,dalga sw brleş,front ,rear, subwoofer,center ,side,SPDIF,cd sesi ,front green in ..)ama bi türlü mikrofunu bunların arasına getiremedim .
Bu arada ses kartı realtek hd audio yardımcı olursanız sevinirm
Yazdı:  12 Aug 2006 00:24
Sağ alt köşede ki "SES AYARI" simgesine tıkla, Ana Ses menüsünden "Seçenekler" + "Özellikler" tıkla.
Karıştırıcı aygıt bölümünden "Realtek Audio Input" bölümünü seç. Altta çıkan kutuların hepsinin seçili olup olmadığına bak, seçili olmayan seç, "Tamam" tıkla ve çık.
Yazdı:  13 Aug 2006 21:28   Son düzenlenme: osman
arkadaslar acele yardıma ihtiyacım var windows media playerda hangi filmi açarsam açayım yeşil renkte bilgi yazıları ekranın tam ortasında görünüyor ve kaybolmuyor herşeyi denedim bulamadım anlayan bi arkadaş yardımcı olursa çok sevinecem, şimdiden saolun.
Yazdı:  16 Jun 2007 00:29
selamlar osman bey  ben internette sayfa bakarken bu sayfa meşgul kapatmak istiyorsanız kapat seçenegini tıklayın diyor kapatırsanız bazı sorunlara yol açabilirsiniz diyor ben kapatmayı seçiyorum,ama sayfa kapanmıyor tekrar tekrar denememe ragmen kapanmıyor.ben böyle bir problemi nasıl çözebilirim.nasıl bir an da kapatabilirim.şimdiden teşekkürler ...
Yazdı:  17 Jun 2007 13:22
Sisteminde virüs vardır.
Yazdı:  20 Jun 2007 01:07
yardımınız için teşekkür ederim iyi çalışmalar...
Yazdı:  24 Jun 2007 00:30
selamlar osman bey benim sorunum şöyle bilgisayarda işlem yaparken pc bir anda aniden donuyor ve öyle kalıyor pc kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum.Bu donma problemini neden kaynaklanıyor olabilir.bu sorunu nasıl çözebilirim...Şimdiden teşekkürler...
Yazdı:  24 Jun 2007 11:58   Son düzenlenme: osman
1- virüs,
2- casus yazılım,
3- Ram arızası ya da uyumsuzluğu,
4- Power supply (besleme ünitesi) arızası,
5- Bulunduğunuz yerdeki elektrik hatlarında oluşan aşırı dalgalanma sorunları,
6- Topraklanmamış ya da sıfırlama yapılmamış priz kullanımı bu tip sorunlara yol açabilir.
Yazdı:  25 Jun 2007 01:13
yardımınız için çok teşekkürler...iyi çalışmalar...
Yazdı:  05 Jul 2007 03:26
slm mıllet forum cok super olmus yaw
benim 2 sorum olcaktı:
1:benim pc 1gb ram 512 nvıdıa geforce 7100gs ekran kartı 160 gb sabıt dısk işte benim pc oyun fılen oynarken veya bi işlem yaparken kendini birden resetlıyor bunun sebebı nedır acaba
2:ikinci sorumda ben pc nın ıcını actım ve ekran kaartının ustunde kucuk bı fan var onu nasıl calıstırabılırım calısmıyoda ekran kartım nvidia geforce 7100 GS
lutfen srunu cozuverın
şididen cevaplarınız için cok teşekkurler
Yazdı:  05 Jul 2007 13:52
O fan çalışmadığı için resetlenme oluyor grin_1
Ekran kartını kontrol ettir.
Yazdı:  05 Jul 2007 18:17   Son düzenlenme: Berzah
Merhaba Ben Muhamet birz acele bir cevap rica ediyorum affınıza sığınarak...Bilgisayardan vs pek anladığım söylenemez...Belkide sorunum çok basit hatta dile getirilmesi bile gülünçtr..

Klavyenin geniş Shift tuşuna bastığımda bilgisayar kapanıyor bunu nasıl düzeltebirim?
Şimdiden teşekkürler...

Not donanımı kaldırıp yeniden yükledim ama işe yaramadı..Bilgisayarın markası casper...
Yazdı:  05 Jul 2007 19:50
Sol taraftaki Shift tuşu...
Yazdı:  05 Jul 2007 23:05
Alıntı:
Klavyede büyük (Caps Lock basılmışsa küçük) harf ve tuşlarının üst kısmında yazan karakterleri çıkarmaya yarayan tuş.


Buna göre senin shift tuşunun bilgisayarı kapatması için birinin bir virüs ya da casus program yüklemiş olması gerekir.

İyi bir antivirüs ile sistemini tara/tarattır.
Yazdı:  06 Jul 2007 15:10   Son düzenlenme: Berzah
İyi bir antivürüs programıyla tamamen temizledim lakin hala sorunum çözülmüş değil...Ayrıca bazı farklı tuşlarda farklı sonuçlar veriyor..ctrl mesela bilgisayrda çalan bir şarkı sistesinde diğer şarkıya geçiyor...
Veya ileri tuşu bilgisayarı bekleme moduna geçiriyor...Aca bir takım ayarları mı değiştirdim bilmeden diye düşünüyorum...

Not benim o bilgisayarımda internet yok yani vürüs kapmış olması küçük bir ihtimal..
Yazdı:  06 Jul 2007 22:27   Son düzenlenme: osman
O zaman "q" klavyeden "f" klavyeye geçmiş olabilirsin. Bütün harfler normal çıkıyor mu?
Yazdı:  07 Jul 2007 14:25   Son düzenlenme: Berzah
Bütün harfler normal zaten ben o bilgisayarı yazmak oyun müzik için kullanıyorum..
Aca yüklediğim oyun mp3 vs den bir şey kapmış olabir diye üç sağlam anti vürüs programıyal şüpheli her şeyi temizledim hala daha devam ediyor...
Servis de göndermek istemiyorum çünkü içindeki bayağı dosyamın hasar görmesinden silinmesinden korkuyorum...

Osman kardeşim şimdiye kadarki öneri ve yardımcı olma isteğin için de ayrıca teşşekkür ederim...
Yazdı:  07 Jul 2007 23:27
Üzgünüm, aklıma şuan başka bir şey gelmiyor.
Yazdı:  08 Jul 2007 23:21
selamlar osman bey sizden ricam uzun süreli bir avast antivirüs programı bilgisayara yüklemek istiyorum,nereden nasıl yükleyebilirim,bildiginiz bir yer var mı?Şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar...
Yazdı:  10 Jul 2007 00:09   Son düzenlenme: osman
Avast'ı buraya tıklayarak indirebilirsin.

Bu linktende lisans kayıtı yapabilirsin.
Yazdı:  10 Jul 2007 01:17
Yardımınız için çok teşekkür ederim,Osman bey,bir sorunum daha var istedigim siteyi yazıyorum girmek istedigimde başka bir site karşıma çıkıyor tekrar denedigimde bir başka site açıyor üçüncü denemem de ise istedigim siteyi görebiliyorum.Bu neden kaynaklanıyor acaba?istedigim site içerisinde ki konular bu karşıma çıkan başka sitelerde de bilgi olarak konulmuş,önce onlara öncelik tanıyor sonra benim istedigim siteyi karşıma çıkarıyor bunu sormak istemiştim,yardımınız için tekrar teşekkür ediyorum,iyi çalışmalar...
Yazdı:  10 Jul 2007 10:08
Site adresini adres çubuğuna mı yazıyorsun, google arama çubuğuna mı?
Yazdı:  11 Jul 2007 00:53
site adresini google arama çubuğuna yazıyorum...
Yazdı:  11 Jul 2007 18:14
kolay gelsin benim sorum internetten bir chat programı indirdim ama programı kurmadan bilgisayar dondu ve şu an internet sayfası açamıyorum.program ekle ve kaldır gibi bir çok dosyayı açamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim
Yazdı:  11 Jul 2007 21:44
İnternet Seçenekleri > Sil bölümünden Formları Sil'e tıkla, geçmiş yazılar silinsin.
Yazdı:  11 Jul 2007 21:46
katil_doktor; Antivirüs yükleyip, sistemini taratacaksın.
Yazdı:  12 Jul 2007 01:00
yardımınız için çok teşekkürler osman bey,kolay gelsin,iyi çalışmalar...
Yazdı:  03 Aug 2007 00:51   Son düzenlenme: osman
öncelikle merhaba. bir problemim war we buray? rastgele buldum ama sorunlar? çözdü?ünüzü gördüm çok faydal? olmu? kutlar?m sizi.

benim problemim su( in? anlatabilirm):
pc yi act???mda normalde ac?l?o ho?geldiniz k?sm?ndaki sesi duyuyorum ama görüntü sonra gelio.görüntü geldi?inde msn faln ac?lm?? oluo.birde görüntü kenarlardan gelio yani at?orum masaüstünde en solda belgelerim var ama görüntü geld?inde görünmüo yavas yavas gelio bir de ekran nefes al?p verircesine hareket edio hafiften.Lütfen yard?m edin yaa.?lgilenirsenz sevinirm.Kolay gelsin.?i gecelergrin_1
Yazdı:  06 Aug 2007 10:30
mrb. hurriyet gazetesinin ana sayfasina girmek istedigimde sayfa acilirken internet explorer kayboluyor bu hata birde aksam gazetesinde oluyor ltf yardimlarinizi rica ediyorum.
emegine saygi ve simdiden tesekkurler
Ana Sayfa