»Kullanıcı: »Şifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / İşletim Sistemleri ve Donanımlar / pc de sdonma sorunlarım var yardımcı olurmusunuz..


pc de sdonma sorunlarım var yardımcı olurmusunuz..:
Yazdı:  15 Jun 2008 02:19
silkroadonline diye bir oyun oynuyorum 2 oyun açtığım zaman belirli bir süre sonra pc donuyor ve sürekli kapatıp açmak zorunda kalıyorum önceden böyle bir sorunum yoktu ama şu aralar çok olmaya başladı yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler..
Yazdı:  15 Jun 2008 14:15   Son düzenlenme: osman
Sisteminde virüs olup olmadığını kontrol et.
Sanal bellek ayarlarını yapılandır.
Sabit diskini böldüysen, sanal belleğini işletim sisteminin kurulu olduğu bölümün dışında bir bölüme kur.

Alıntı:
Zaten meşgul olan bilgisayarda bir de windows bellek dosyasını ayarlarsa sinir katsayınız artabilir. Ayrıca bellek dosyasının hard diskin işletim sisteminin yüklü olduğu bölümde bulunması da oldukça gereksizdir. O bölüm yeterince meşgul ve sürekli işlem halinde olduğundan bu dosyayı başka bir partisyona, hatta varsa başka fiziksel sürücüye taşımak en mantıklı olanıdır.

Ayarlamak için. Bilgisayarım sağ tık özellikler gelişmiş performans ayarlar gelişmiş sanal bellek değiştir giriyoruz. bu bölümde windows C yi seçmiş ve bir değer girmiştir. üstüne gelip disk belleği yok u tıklıyoruz. sonra D E F G artık ne varsa başka bir partisyon seçiyor ve istediğimiz bir değeri veriyoruz. Tavsiyem RAM in bir buçuk katını vermenizdir. Asıl önemli nokta min ve max değerlerine aynı değerleri vermeniz. Böylece bellek boyutu hep sabit kalacaktır. Eğer bellek dosyanızı taşıyabileceğiniz başka partisyonunuz yoksa C de bırakabilirsiniz fakat boyutu yine sabitleyin. Windowsun verdiği önerilen boyutu küçüğe ve büyüğe yazabilirsiniz. (1.5kat). Daha sonra ayarla ya tıklayın tamam deyin. Yeniden başlamak isteyecektir. Başlayın ve artık daha güzel bir pagefile ile berabersiniz.

Culha.Net
Ana Sayfa