»Kullanıcı: »Şifre: Beni hatırla?


Ram de sorun mu var?:
Yazdı:  23 Nov 2006 02:34
merhabalar 1-2 pencere web sayfası açtığımda belirli aralıklarla donyor alt ctrl delete yapıyorum işlemde sonlanmıyor uzun süre reset atmak zorunda kalıyorum ne yapabilirim teşekkurler
Yazdı:  23 Nov 2006 14:41
Sistemin de virüs olabilir
Ram'de sorun olabilir.
Ekran kartında sorun olabilir.
Son yüklediğin bir program sorun yaratmış olabilir.
Donmalar genelde ram kaynaklı olsa da yukarıda ki sorunlarda çıkmış olabilir.
Yazdı:  23 Nov 2006 18:53
gereksiz progamramları temizledim virus taraması yaptım şuanda daha iyi teşekkurler sorunsuz program dow edebilecek bir site önerirmisiniz?
Yazdı:  24 Nov 2006 00:35
Yabancı site: www.download.com
Türkçe site:
www.inndir.com ve www.downloadarsivi.com sitelerini deneyebilirsin. İndirdiğin programları virüs taramasından geçirmeden sakın açma.
Yazdı:  12 Jan 2007 19:28
benim pcde bi restart sorunum war bilgisayarı açıyorum biraz oyalanıyorum snraa oyun oynamak içn giriyom biraz oynuyorum bilgisayar restart çekiyor confusedbunu oyun dışındada yapıyor ama çok nadir bu sorunu bilgisayarcılara 10 dan fazla göstersemde çözemediler yada çözmek istemedilerconfusedekran kartı bakıldı anakartda bakıldı sorun çıkmadı formadda  attım yinede çözülmedi sorunum. ama ne kadar doru bakıldığını bilmiyorum ben size daha öncede yazmıştım siz bana ramden olabileceğini ve deiştirib(512önceki)1024 yapmamı söylemiştiniz bende zaten çoğu bilgisayarcı sorduğumda onlarda ramden olduğunu söylüyordu bi tek ramden olmaz dien bilgisayarı yenilediğim firma smirk.rami deiştirdim 1024 yaptım eskisini de çıkarttım ama sorunum hala dewam ediyor.. restar çekerken önce oyun donuyor sonra mavi bi ekran çıkıyo çıkar çıkmaz bilgisayar reset atıyor ve açılınca sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı diye hata raporu çıkıyor.acaba bu ramdede aynı sorun olabilirmi? anakart,ve işlemcide bu sorunu yaparmı? yada yazlım?   abi kusura bakma uzunn oldu ama tek umutda sensiin ....yardım edersen çok sewinirim... bide ramden fazla yemiyen ii bi virüs programı ne önerirsin?
confused
Yazdı:  13 Jan 2007 20:19   Son düzenlenme: osman
İşlemcine baktın mı, belki aşırı ısınıyordur?
Ram de sorun yoksa sırayla;
besleme ünitesi (power supply)
ana kart
cpu'yu kontrol etmek gerekir.

1024 ram varken virüs programını kafaya takma grin_1
Yazdı:  14 Jan 2007 20:38
Aklıma geldi, bulunduğun alanda ki elektrik şebeke voltajında meydana gelen bir düşüşte olabilir. Bilgisayarın başka yerlerde sorunsuz çalışıyorsa şebeke sorunu olma ihtimali yüksek. O zaman minimum 750-800VA gücünde bir ups satın al, hem böylece sisteminide korumuş olursun.
Yazdı:  29 Mar 2007 20:32
merhabalar yeni bir pc aldım yurdışından ancak sesi çıkmıyor bakıyorum hiç birşry yüklü gibi değil ekran kartını vs diğerlerini nasıl yüklüyordük kablosuz modemim var onuda kullanımıyorum o özellikte yüklü değil ancak herhangi bir cd yok toshiba 500 burdada yok bu pcden nasıl yapabilirim teşekkurler
Yazdı:  31 Mar 2007 00:19
Yanın da bir cd veriyorlar. O cd yoksa işin zor. Normal de herşeyin yüklü olarak teslim edilmesi gerekir.
Ana Sayfa