»Kullanıcı: »Şifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Webmaster Genel / Bulut Hosting Nedir?


Bulut Hosting Nedir?:
Yazdı:  09 Oct 2013 14:56
http://i41.tinypic.com/308ba7n.png

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsünün yapmış olduğu açıklamada bulut bilişim; düşük yönetim çabası yada servis sağlayıcı etkileşimiyle, hızlı alınıp salıverilebilen ayarlanabilir bilişim kaynaklarının paylaşılır havuzuna, istendiğinde uygun bir şekilde ağ erişimi sağlayan modeldir. Bilgisayarınızda bulunan ofis yazılımları, resim programları, e-mail yazılımları, kişisel dosyalarınız internet üzerindeki bir bulut sunucuya taşınıyor ve internete bağlı olduğunuz her yerden bu programlara dilediğinde erişebiliyorsunuz. Diğer bir deyişle firmaların veya kullanıcıların yürüttükleri işleri sadece kendi bilgisayarları üzerinden değil de istedikleri lokasyon üzerinde, internet erişimi olan istenilen bir cihazda devam ettirebiliyorsunuz.
Bulut bilişim teknolojisine aslında hiç de yabancı değiliz. Bugünlerde sık sık kullanmakta olduğunuz e-mail istemcileri, linkedin, twitter, dropbox ve weblog hizmetlerinin çoğu, bulut alt yapısını kullanmaktadır. Bu konudaki örnek çoğaltılabilir.
Yazılımları yüklemek, yapılandırmak ve ayrıca yönetmek için çalışacak bir uzman ekibe ihtiyaç olduğu gibi geliştirme, deneme, yedekleme ve uygulama ortamlarına da sağlamak gerekmektedir.Yazılımların yeni bir sürümü çıktığında ve mevcut sürüm güncellenmek istenildiğinde bütün sistemin çökme olasılığının olması son kullanıcılar için hem yüksel maliyete hemde strese yol açar. Bulut telefon gibi bulut teknolojisi sayesinde bu maliyetlerin önüne geçip uygulamalarınızın ortak bir işlem merkezinde çalışmasını sağlarsınız.
Size yetecek olan sistem kaynağını kendi başınıza belirleyebilirsiniz. Kullandığın kadarını öde iş modeliyle de maliyeti yüksek olmaktan çıkıp bulut sunucunuzu istediğiniz zaman çalıştırıp durdurabilirsiniz.
Sunucu'nun dinamik kaynak yönetimi, cihazların düşük kapasiteli sabit diske, RAM'e ve işlemciye sahip olunması performans kaybına yol açmaz.
VPS sunucu, sağladığı esnek yapısı ve özellikleri sebebiyle, bulut teknolojisi tüketen toplumlarda sektör bazında daima önemli bir konuma sahip olacaktır. Şimdi sizde bulut bilişim teknolojisine sahip bireysel hosting paketi hizmetlerinden birisine PlusClouds vasıtasıyla sahip olabilirsiniz
Ana Sayfa