»Kullanıcı: »Şifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Webmaster Genel / YARDIM!! PC AÇILMMIYOR!!!


YARDIM!! PC AÇILMMIYOR!!!:
Yazdı:  30 Jan 2012 20:58
Merhaba arkadaşlar.Bu siteye yeni üye oldum ciddi anlamda bir sorunum var. Başlıkta da gördüğünüz gibi pc'm açılmıyor. windows ekranına girmeden bilgisayarın ekranında özellikleri belirten (energy) ekranında kalıyor.Normalde bu ekran geldiğinde enter tuşuna basıyorum ve ekran windows açılış ekranına geçiyor. ancak 2,3 aydır monitörümü yenileyeceğim için bilgisayarı açmadım.O süre de de hiç birşeyle oynamadım. Fakat monitörü taktım ekran geliyor ancak ilerlemiyor ne yapabilirim?  confused
Yazdı:  31 Jan 2012 01:49
Cihazın fişini prizden çıkart, anakart üstündeki bios pilinide yerinden çıkar. 10-15 saniye sonra tekrar yerine tak.
Bir de sabit diskin kablolarını kontrol et.
Yazdı:  01 Feb 2012 13:07
Tamam şuan başka bir yerdeyim eve gittiğim zaman hemen deneyeceğim teşekkürler.
İyiki bu siteye üye olmuşum !!!!!
Yazdı:  01 Feb 2012 13:41
Şimdi bunu hallettim, bilgisayar ekranı geçiyor, çalıştırıyorum service packlerin olduğu bilgilendirme sayfasında kalıyor. 10 dakika falan bekliyorum, değişiklik yok takılıyor.
Affedersiniz benimki biraz hurdalıkta sad
Yazdı:  01 Feb 2012 23:49   Son düzenlenme: osman
Sabit diskinde "bad sector" diye adlandırılan bozuk bir sektör varsa, kurulum sırasında donma, takılma yaşayabilirsin.

Kurulum cd'si ya da optik okuyucun sorunlu olabilir.

Ayrıca anakartın bios update işlemini yapabiliyorsan yapmayı dene. Çünkü bazı cihazlarda takılma sorunu bios kaynaklı oluyor ve %90 ihtimalle bios update bu sorunu çözüyor.
Yazdı:  02 Feb 2012 13:01
Hmmm.Peki, bad sector onarma işlemi benim yapabileceğim bir şey mi?
Yazdı:  02 Feb 2012 13:03
Veya yapılabilir birşey mi?
Çünkü okuduğum bir forumda :

"Eğer bir sabit diskte Bad Sector oluşmuşsa o sabit disk artık veri depolama için güvenli değildir. Low Level Format atmak veya baaşka işlemler uygulamak hiç bir şey kazandırmaz. Zira disk ömrünü doldurmuştur. Eğer okuma yazma kafası bir kez daha plakalara temas ederse, diskteki var olan verilere de elveda dersiniz. Bu yüzden bir diskte eğer Bad Sector oluştuysa o diski artık çöpe atıp yenisini almanın vakti gelmiştir... "

*Demişler.
Yazdı:  02 Feb 2012 22:20
Low level format bozuk sektörleri onarmaz. Aslında bad sektörler onarılmaz. Sadece bazı programlar bad sektörleri işaretleyerek o sektörü kullanıma kapatır ve sabit diskin tekrar işler duruma gelmesine yardımcı olur.
Tabiki en sağlıklısı sabit diski değiştirmek. Bunun içinde öncelikle sistemindeki sorunun tam olarak tespit edilmesi gerekiyor.
Ana Sayfa