»Kullanıcı: »Şifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / İşletim Sistemleri ve Donanımlar / Sürücü Adını Değiştirmek


Sürücü Adını Değiştirmek:
Yazdı:  24 Apr 2010 19:27   Son düzenlenme: osman
Hocam Öncelikle iyi günler .

Benim Sorunum formattan sonra sürücülerin adının değişmesi.Önceden xp nin kurulu olduğu sürücü 'C' iken şuan 'D' Olmuş.Verilerimi sakladığım 400 gb boyutundaki diğer sürücü ise 'D' iken 'C' olmuş.Sürücülerin isimlerini nasıl değiştirebilirim.Bilgisayarım yönetim araçlarından değişmeye çalıştığımda resimdeki gibi bir hatayla karşılaşıyorum.Diceksiniz böyle kullansan ne olur? Alışkanlık ve bazı programların kurulum aşamasında otomatik olarak c'ye kurulması durumu ..
Hocam Gerçekten bu sorunuma yardımcı olursanız size minnettar kalırım.

http://i44.tinypic.com/htd1cw.jpg
Yazdı:  24 Apr 2010 23:13   Son düzenlenme: osman
Windows'u kurarken yanlışlıkla D: birimine kurmuşsun. Mantıkende çalışan işletim sistemi biriminde  böyle bir değişiklik yapamazsın.
Ya yeniden format+kurulum yapacaksın ya da C: biriminede xp kuracaksın açılışta C: birimindeki windows'u seçerek oturum açacaksın ve disk yöneticisinden D: birimini formatlayacaksın.
Yazdı:  25 Apr 2010 15:19
Hocam sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusu değil.Format atmadan önce format ekranındaki sürücüleri gösteren bölümde aşağıdaki gibi göründü.Şaşırdım ve gerçekten yapabilcek birşey kalmadığı için mecburen d'yi silip d'ye kurdum windowsu çünkü diğeri verileri sakladığım sürücü idi.Yani benden kaynaklı bir durum değil birden bire c d,d c oluverdi..
D: 99999
C: 389999
Ana Sayfa