»Kullanıcı: »Şifre: Beni hatırla?
Beles.Org / Teknoloji / Webmaster Genel / Reseller Hosting Nedir?


Reseller Hosting Nedir?:
Yazdı:  29 Jan 2006 20:23
Reseller Hosting Hakkında Bilgiler:

Reseller kelimesi tekrar pazarlayan anlamında algılanmalıdır.

Hosting şirketlerinde satılan paketlere dikkat ederseniz reseller paketleri de bulacaksınız. Bu reseller paketleri ile hiçbir altyapıya sahip olmadan hosting ticareti yapmak mümkündür. Tüm gerekli altyapı hosting şirketi tarafından sağlanırken satışları kendiniz gerçekleştirerek iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Yapmış oldugunuz bir nevi komisyonculuktur.

Reseller paketi sunan hosting sitesine giderseniz, bu paketlerin genel paketlerden daha pahallı olduklarını göreceksiniz. Ancak fiyat ile birlikte bu reseller paketlerinin olanaklarının da daha fazla olduğu dikkatinizi çekmiştir. Bir reseller paketi içerisinde birçok site barındırmak mümkündür.

Bu paketleri satın alıp sonra kendi ismi altında daha yüksek bir fiyata satanlara reseller denir. Haliyle hosting alırken resellerlerden hosting paketi almak aslında önerilmez. Bir ürünü sağlayandan doğrudan doğruya almak, bir aracı veya komisyoncudan almak her zaman daha akılcıdır. Hosting hizmeti için de bu kural geçerlidir.

Bir reseller ile anlaşmanın birçok eksi yönü vardır:
# İlk önce ürünün maliyeti daha yüksek olacaktır: aracı da para kazanmak zorundadır.
# İkincisi ise teknik hizmetin hızı olumsuz yönde etkilenecektir: bir sorun olduğunda siz aracı ile iletişim kuracaksınız ve sorununuzu anlatacaksınız; aracı da sonra kendi açısından sizin anlattıklarınızı ( sorunu kendi iyi anladıysa tabiî ki ) kendi acısından hosting’i sağlayan şirketin teknik destek bölümüne ilecektir...

Kaynak : hosting.gencturk.net
Yazdı:  13 May 2007 17:02
Merhaba; arkadaşlar ben internet kullanımda yeni olan 52 yaşında bir insanım. Halen yayında olan bir sitem var. Fakat internetten alan ve domain satma işi ilgimi çekti. Bunu yapmak istiyorum. Kafamda bazı sorular var. Bunlarla ilgili cevap verirseniz sevinirim. Reseller almak önerlmediğine göre ne yapılmalı. Birde hosting satan sitenin özellikleri arasında bulunan domain arama gibi işlemlerin yapılabilmesi için neler şarttır.
Yaşar Sıdkı Ateş
inanclarsozlugu@hotmail.com
Ana Sayfa