Devlet - Konsolosluklar

[Yurt İçi]Alman Başkonsolosluğu, İstanbul - Görev alanı ve görüşme saatleri, bölümler, Deutsche Welle haberleri, Almanya'da eğitim, burs, vize.

Avustralya Büyükelçiliği, Ankara - Avustralya hakkında genel bilgilere ek olarak vize, göçmenlik, ticaret ve eğitim konularında da sayfalar içermektedir.

Çek Cumhuriyeti - İstanbul Konsolosluğu.

Fransa Büyükelçiliği, Ankara - Konsolosluk birimi, vize, basın bildirileri, konuşmalar ve 14 Temmuz Fransa Ulusal Bayramı ile ilgili bilgiler Türkçedir.

Güney Afrika Büyükelçiliği, Ankara - Güney Afrika ile olan iş ilişkilerimiz, yatırımcılar için bilgiler, ülkenin turizm imkanları, vize alımı ve linkler.

Hindistan Büyükelçiliği, Ankara - Hindistan hakkında bilgiler, basın açıklamaları, haber bülteni, ülke nükleer politikası ve Keşmir üzerine açıklamalar.

İngiltere Büyükelçiliği, Ankara - İngiltere ve konsolosluk işlemleri ile ilgili bilgiler.

İrlanda Fahri Konsolosluğu - İstanbul - İstanbul Vize işlemleriniz için başvuru formu ve gerekli evrakların listesini temin edebilirsiniz.

İtalya Konsolosluğu, İzmir - Konsolosluk ve hizmetleri hakkında bilgiler, İzmir'de yer alan diğer İtalyan birlik ve derneklerinin listesi, ekonomik, ticari, ve kültürel bilgiler.

Japonya Başkonsolosluğu, İstanbul - Etkinlikler, konsolosluk işlemleri, bölümler ve Japonya rehberi.

Japonya Büyükelçiliği, Ankara - Büyükelçilik hizmetleri üzerine bilgiler ve duyurular, Türkiye-Japon ilişkileri, ekonomik, kültürel, ve eğitim ile ilgili iki ülke arası çalışmalar üzerine bilgiler.

Polonya Büyükelçiliği, Ankara - Polonya hakkında genel bilgiler, ekonomisi, AB ile entegrasyon çalışmaları ve NATO ile ilişkileri, Polonya Türkiye ilişkileri, Türkiye'deki ünlü Polonyalılar, Polonya kültürü ve Polonezköy.

Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği - Türkiye'deki Rus kurum ve kuruluşları, Rus-Türk ilişkileri hakkında kısa bilgiler, konsolosluk ile vize hizmetleri ve ilgili tarifeler konusunda bilgi, ayrıca Rus İnternet sitelerine atfen gösterilen web adresleri bulabilirsiniz.

Ukrayna Başkonsolosluğu, İstanbul - Başkonsolosluk hakkında bilgiler, Ukrayna hakkında bilgiler, son haberler, Ukrayna liderleri ve vize işlemleri.


[Yurt Dışı]

Amerika'daki Temsilciliklerimiz - New York konsolosluğu tarafından hazırlanan sayfa tüm Amerika konsoloslukları için gerekli bilgileri sağlamakta.

Berlin Büyükelçiliği, Almanya - Türk-Alman ilişkileri hakkında bilgiler, büyükelçilikten duyurular, çocuk sayfası, Almanya'daki temsilciliklerimiz.

Brüksel Büyükelçiliği, Belçika - Güncel haberler, çalışma ve eğitim hayatı, sosyal konular ve Belçika'daki Türk vatandaşları için yararlı bilgiler.

Yurtdışı Konsoloslukları - Yurtdışında hizmet veren konsolosluk adresleri, vize işleri, pasaport işlemleri ve genel bilgiler.

İsviçre - T.C. Bern Büyükelçiliği.

Kopenhag Büyükelçiliği, Danimarka - Elçilik duyuruları ve Danimarka'daki Türk vatandaşları için ticaret, eğitim, çalışma, turizm ve sosyal konularda bilgiler.

Kuveyt Büyükelçiliği - Duyurular, konsolosluk işlemleri, Kuveyt hakkında güncel bilgiler, Kuveyt'te iş olanakları.

Slovenya - Ljubljana - T.C. Slovenya Büyükelçiliği.

Stuttgart Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği, Almanya - Ataşeliğin işlemleri, etkinlikleri, yayınları ve sınavlarla ilgili bilgiler içermektedir.

Şikago Büyükelçiliği, ABD - Konsolosluk işleri, duyurular ve linkler.

Washington Büyükelçiliği, ABD - Büyükelçilikten haberler ve duyurular.

Zürih Başkonsolosluğu - Türkiye Cumhuriyeti Zürih Başkonsolosluğu.

Türkiye ve dünya genelindeki ülkelerin Konsolosluk, Büyükelçilik ve Ataşelik merkezlerinin internet siteleri, adres ve telefon bilgileri.

 

Ana Sayfa


Gizlilik - Arkadaşlık Siteleri - Forumlar - İş İlanları - Bilgisayar Oyunları - Renk Kodları - İletişim