CİNSEL BİLGİLER
4Kadın ve sex
4Aşk & sex yapmak
4Cinsel özgürlük
4Biseksüellik
4Arzu çağı
4Cinsel eğitim
4Cinsel fanteziler
4İlişki pozisyonları
4Cinsel rol ve kimlik
4Cinsel semboller
4Cinsel şiddet
4Cinsel sözlük
4Cinsiyet ve beyin
4Gebelikte cinsellik
4Erken boşalma
4Penis büyüklüğü
4Penis eğriliği
4Evlenmeden önce
4İlk gece - İlk İlişki
4Anal sex
4Oral sex
4Mastürbasyon
4Erotizmin dili
4Hızlı sevişmeler
4Tutkulu öpüşme
4Utangaç kadınlar
4Kadınca fanteziler
4Cinsel IQ'nuz

Kadın ve Sex

Cinsellik, cinsel ayrıma tabi tutulduğunda erkeklere atfedilen bir yaşam zevki gibi sunulurken kadınlar söz konusu olduğunda türün devamı için kadının erkeğine hizmeti ya da armağanı olarak algılanmakta. Oysa hepimiz biliyoruz ki, günümüzde hiçbir kadın sevişirken yepyeni bir nesil inşa etmekte olduğunu düşünmüyor.

Cinsellikten zevk almaya çalışırken aldığı zevki erkeğine hissettirmemek zorunda kalan kadının erkeğe göre cinselliğe daha az istekli olduğuna dair toplumsal yargılar / yanılgılar oluşabiliyor.

Kadının seks hayatı hakkında karanlık noktaların varolmasının temelinde, erkek egemen bir dünyada yaşanılmasının çok büyük etkisi var. Erkekler, cinselliği kadınla yaşasalar bile, yatak odası konuşmalarını partnerleriyle yapmak yerine erkek arkadaşlarıyla yapmayı tercih ediyor. Bu durumda da konuşulanlar kadının cinsel dünyası ve hissettikleri değil, kendi deneyimleri oluyor. Cinsellik konuşulmadan sadece deneme yanılma yöntemiyle öğrenilmeye çalışıldığı için, farklı partnerlerle yaşanan cinsel deneyimler cinsellik hakkında çok fazla şey bilmeye eşdeğer sayılıyor.

Cinsellikten zevk alanlar fahişedir!

Kadının cinselliği yaşamasının ayıp karşılanması gelişmiş ya da az gelişmiş tüm toplumlarda zaman içinde görülmüştür. Kimi toplumlar kadının zevk almasını engellemek için klitorisi alarak kadını sünnet etmeyi gelenek haline getirirken, kimi toplumlarda da kadının seks sırasında ses çıkarması onun bir fahişe gibi taşlanarak ölmesine gerekçe sayılabiliyordu.

Evlilik öncesi ilişkinin ayıp sayıldığı kadınlara, evlendikten sonra anne olma vasfı yüklenerek, kadının hiçbir zaman kadın olma duygusunu yaşamaması sağlanıyor. Böylece erkek, aynı zamanda çocuklarının annesi olan kadının kendine hizmet amaçlı yaşadığı cinsellikle yetinememesini aldatma eylemine bir kılıf olarak gösterebiliyor.

Kadının ne hissettiğinin, cinsel yaşamını nasıl kurguladığının ve zevk alma noktalarının toplumda yalnızca pornografik amaçlara hizmet ettiği zaman konuşuluyor olması, dünya üzerindeki milyarlarca kadının kapalı bir kutu gibi yaşamasına neden oluyor. Oysa ki, kadınlar da en az erkekler kadar karşı cinsten tahrik oluyor, cinselliği seviyor ve bundan zevk alıyor.
Ana Sayfa

Bu bölümlerde yer alan Cinsel Bilgilerin tamamı çeşitli kaynaklardan alınmış olup, bilgilendirme amaçlı olarak yayınlanmıştır.
Bu bilgiler hiçbir şekilde hastalığın tanı ve tedavisinde kullanılamaz.Yapılacak uygulamalar tamamen kişinin kendi sorumluluğundadır!